Вступ до НАТО! Дуда сказав це: вже в червні, Зеленський не чекав, підтримують Україну!

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на саміті НАТО, який відбудеться 14 червня, заплановано обговорення «дорожньої карти» для України щодо виконання нею кроків для вступу в НАТО.

«НА САМІТІ НАТО В ЧЕРВНІ ЗАПЛАНОВАНО ОБГОВОРЕННЯ „ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ“ ДЛЯ УКРАЇНИ ЩОДО ВИКОНАННЯ НЕЮ КРОКІВ ДЛЯ ВСТУПУ В НАТО», — ЗАЯВИВ ДУДА ПІД ЧАС СПІЛЬНОГО БРИФІНГУ З ЗЕЛЕНСЬКИМ В РАМКАХ САМІТУ ЛІДЕРІВ П’ЯТИ ДЕРЖАВ У ВАРШАВІ.

Як зазначив Дуда, під час зустрічі із Зеленським говорили про Саміт Північноатлантичного альянсу, який відбудеться в середині червня в Брюсселі. За його словами, тема безпеки України там точно буде обговорюватися.

“ПО-ПЕРШЕ, ЦЕ ПИТАННЯ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ, А В ЦЬОМУ ЗВ’ЯЗКУ І БЕЗПЕКИ ВСІЄЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ. А ПО-ДРУГЕ, ЦЕ ПИТАННЯ ТАКОЖ ФОРМАЛЬНОЇ ВКАЗІВКИ УКРАЇНІ ШЛЯХУ, ПО ЯКОМУ ВОНА ПОВИННА ЙТИ В НАПРЯМКУ ЧЛЕНСТВА, ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ ДО ЦЬОГО ЧЛЕНСТВА, ЯКЕ ЗАРАЗ МАЄ ФУНДАМЕНТАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ І ЗА ЯКЕ УКРАЇНА БОРЕТЬСЯ”, – СКАЗАВ ДУДА.

У свою чергу Зеленський заявив, що Польща і президент Дуда підтримують українців і прагнення України в НАТО

“ПОЛЬЩА ЗАВЖДИ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНУ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД. Я ТАКОЖ ХОЧУ ПОДЯКУВАТИ АНДЖЕЮ ДУДУ, ЗА ТЕ, ЩО ВІН ЩЕ РАЗ ЗАПЕВНИВ УКРАЇНУ В ПІДТРИМЦІ, В АДВОКАЦІЇ НАШОЇ КРАЇНИ ЩОДО ЧЛЕНСТВА В НАТО”, – СКАЗАВ ВІН.

Зеленський також висловив подяку за те, що “Польща на чолі з президентом Дудою захищає наш суверенітет і нашу територіальну цілісність і не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією”.

До слова, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що взаємна співпраця Києва та Варшави у сфері розвитку прикордонної інфраструктури дасть змогу ефективніше знищувати контрабандні схеми і збільшити товарообіг між країнами.

У своєму повідомленні, оприлюдненому у Фейсбуці, глава українського уряду розповів, що минулого тижня він провів зустріч із віце-прем’єром Польщі Ярославом Говіним.

“ДЛЯ УКРАЇНИ СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВИМ Є ЗМІЦНЕННЯ ПАРТНЕРСЬКИХ ВІДНОСИН З ПОЛЬСЬКИМИ СУСІДАМИ. У ЦЬОМУ КОНТЕКСТІ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ НА ТЛІ ЕСКАЛАЦІЇ КОНФЛІКТУ З БОКУ РОСІЇ. ПОЛЬЩА НАДАЛА НАМ ДІЄВУ ПІДТРИМКУ, ЗА ЩО ПОДЯКУВАВ ОСОБИСТО”, – НАПИСАВ ШМИГАЛЬ.

Він зазначив, що під час зустрічі сторони також обговорили розвиток прикордонної інфраструктури.

“ВЗАЄМНА СПІВПРАЦЯ В ЦЬОМУ НАПРЯМКУ ДАСТЬ ЗМОГУ ЗБІЛЬШУВАТИ ТОВАРООБІГ МІЖ КРАЇНАМИ, ЗНИЩУВАТИ КОНТРАБАНДНІ СХЕМИ І ОБЛАШТУВАТИ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ СУЧАСНИХ ПУНКТІВ ПРОПУСКУ”, – НАГОЛОСИВ ПРЕМ’ЄР.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*