YouTube заблокував підсанкційні канали Медведчука

У суботу, 24 квітня, стало відомо про те, що відеохостинг YouTube заблокував канали «112 Україна», ZIK і NewsOne, які в лютому потрапили під санкції Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Це відбулось за скаргою уряду України.

YouTube як і раніше відображає канали в пошуку, проте подивитися їхні відео більше не можна. При цьому деяким користувачам вдавалося відкрити їх через VPN.

Канали більше недоступні.
Скриншот.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що блокування пропагандистських каналів є важливим кроком до визнання світом боротьби України з інформаційною агресією з боку Росії.

«Вдячний фахівцям платформи YouTube, що звернули увагу на наше звернення та на рішення РНБО України щодо телеканалів, які несли загрозу національній безпеці України, оскільки вони не є ЗМІ, чи звичайним мовником, а частиною пропагандистської війни Росії проти України», – написав очільник Мінкульту.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський сказав, що потрібно боротися з фейками в ЗМІ і забезпечити інформаційну безпеку і пообіцяв каналам Медведчука довічний бан в YouTube.

Раніше через санкції «112 Україна», NewsOne, ZIK припинили трансляцію, хоча і частково – ефіри можна було знайти в інтернеті.

Відзначимо, що українці підтримали блокування пропагандистських медіа, але представники телеканалів назвали це «розправою над неугодними ЗМІ«.

Скриншот.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*