Літаки НАТО перехопили російську авіагрупу над Балтикою. Фото

Північноатлантичний альянс (НАТО) 20 квітня підняв свою авіацію з баз в Естонії, Литві, Польщі та Данії для відстеження і перехоплення російських винищувачів, бомбардувальників і літаків-розвідників над Балтійським морем.

Про інцидент повідомила пресслужба Повітряного командування НАТО. Відзначається, що російські судна засікли радари. Після цього Об’єднаний центр повітряних операцій НАТО в Юдемі (Німеччина) запустив винищувачі союзників в Балтійський регіон, щоб перехопити й ідентифікувати літаки, що наближаються.

«Деякі зі слідів літаків не були ідентифіковані за сигналом ретранслятора, і план польоту не був представлений. Це може створити загрозу безпеці польотів, оскільки цивільні служби управління повітряним рухом можуть бути не в змозі їх відстежувати», – йдеться в повідомленні.

В результаті НАТО вдалося встановити, що в повітряному просторі над Балтійським морем з’явилися два російських бомбардувальники Ту-160 в супроводі винищувачів Су-27 і Су-35, а також літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління A-50, який також супроводжувався винищувачами. Ця група вилетіла з материкової частини Росії.

Група російських військових літаків здійснювала польоти над міжнародними водами в Балтійському морі
У небі над Балтикою перехопили винищувачі РФ
НАТО засік бомбардувальники Ту-160 ВС РФ

За інформацією Альянсу, російські бомбардувальники кружляли в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем і приблизно через три години повернулися в материкову частину РФ.

У відповідь союзники НАТО запустили німецький та італійський винищувачі Повітряної поліції Балтії, яка базується в Естонії й Литві, а також винищувачі F-16 польських ВПС з авіабази в Познані. Крім того, Національний центр повітряних операцій Королівських ВПС Данії розгорнув свої F-16 з авіабази Скрідструп, щоб зустріти російські літаки.

«Наші команди, розгорнуті для підтримки Повітряної поліції Балтії, готові перехопити будь-яку імовірну загрозу повітряному простору союзників», – запевнив бригадний генерал Ендрю Хансен.

НАТО перехопив літаки РФ над Балтикою
Винищувачі F-16 ВПС Польщі також вилетіли з авіабази Познань
Національний центр повітряних операцій Королівських ВПС Данії розгорнув свої F-16 з авіабази Скрідструп
Літаки місії НАТО вилетіли з баз в Литві й Естонії

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*