У Росії Шевченка назвали «російсько-українським поетом»: у МЗС та РНБО відреагували

Російське держагентство «Росспівробітництво» і його філія в Україні «Російський центр науки і культури в Києві» організували конкурс, в якому Тараса Шевченка назвали «російсько-українським поетом». Його підсумки було підбито ще 10 березня.

На це звернув увагу віцепрезидент Світового конгресу українців у Південній і Західній Європі, голова Союзу українців у Португалії Павло Садоха і звернувся з відкритим листом-протестом до президента Володимира Зеленського. Нині на інцидент відреагували в МЗС і РНБО України, передає «Радіо Свобода».

«У зв’язку з маніпулятивними і зухвалими посяганнями країни-агресора на історико-культурну й філософську спадщину Т. Г. Шевченка, зазначаємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи про Т. Г. Шевченка», – заявили в Міністерстві закордонних справ.

У відомстві зазначили, що Російський центр науки і культури в Києві є єдиною в Україні державною установою Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з договором між Кабінетом міністрів і урядом РФ про заснування й умови діяльності інформаційно-культурних центрів від 27.02.1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. У відповіді МЗС йдеться, що це українське представництво не має філій в інших містах Росії.

У Раді нацбезпеки й оборони, відповідаючи на запит, запевнили, що розглянуть питання про припинення Російським центром науки і культури роботи в Києві, але якщо надійде відповідне подання від «президента України чи іншого суб’єкта законодавчої ініціативи».

Скриншот посту

Додамо, що Російський центр культури і науки спільно з російським агентством «Росспівробітництво», визнаним Європейським парламентом 2016 року як пропагандистське, анонсували на 10 березня захід: «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів у день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».

Павло Садоха, який написав запит президенту, попросив на засіданні РНБО «розглянути питання заборони в Україні функціонування вогнищ російської пропаганди та дезінформації «Росспівробітництва».

Як повідомляв OBOZREVATEL, 9 березня народився видатний український поет Тарас Шевченко, який зробив усе можливе для того, щоб наш народ утвердився як сильна і незалежна нація. Про те, які рядки з творчої спадщини геніального українця сьогодні можна запросто назвати прогнозами, – читайте в матеріалі.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*