Просто зараз! Кравчук врізав – тікати нікуди, олігархам кінець. Зеленський не стерпів – країна готова!

У боротьбі з олігархатом у Володимира Зеленського немає недоторканних. Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив перший президент України та голова української делегації в Тристоронні контактній групі Леонід Кравчук.

«Зеленський нещодавно у своєму зверненні до українського народу перерахував по прізвищах усіх олігархів, починаючи з Порошенка і закінчуючи всіма без винятку. Він узяв людей знакових, які володіють дійсно великим багатством і впливають на політику. Він їх перерахував і сказав, що всі будуть нести відповідальність, хто зробив для України зле. Якщо Зеленський взявся і перерахував усіх цих олігархів і сказав, що буде вестися велика робота і велика боротьба проти олігархату, а це ж заява ще тепленька, то я вірю в це», – сказав Кравчук.

За словами першого президента, боротьба з олігархатом для Зеленського є складною, оскільки за деякими українськими олігархами стоять сили Росії.

На питання, що має робити українська сторона з Ігорем Коломойським, після того, як США запровадили проти нього санкції, Кравчук відповів, що значення Коломойського «не треба перебільшувати», і що крім Коломойського, «в Україні є багато корупціонерів та проблем».

«Я не думаю, при всій значущості Коломойського, що він уособлює собою всю Україну. Мені здається, тут не треба перебільшувати. Так, якщо буде доведено, а я тут не сумніваюся, тому що Сполучені Штати Америки мабуть мають інформацію, яку ми не маємо, але раз введені санкції і акцент робиться на Коломойському, значить, питання дуже серйозне. Але Україну розглядали не через одного Коломойського. Україна набагато більша і проблем набагато більше», – сказав Кравчук.

Відзначимо, що спроби притягнути народних депутатів, які голосували за ратифікацію “Харківських угод”, до кримінальної відповідальності можуть бути оскаржені в судовому порядку. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу “Дом”.

“Лише за факт голосування притягнути їх до юридичної, кримінальної відповідальності, на мій погляд, неможливо… Оскільки є конституційне обмеження, що не можна притягнути депутата до кримінальної відповідальності за голосування”, – сказав Фесенко.

На його думку, навіть якщо такі спроби будуть, ці рішення будуть оскаржені в судовому порядку – щонайменше через Конституційний Суд, а також у міжнародних судах.

Водночас політолог переконаний, що “люди, які організовували “Харківські угоди”, які здавали наші національні інтереси Росії, — ось вони повинні юридично відповідати за це”.

Фесенко нагадав, що фігуранти справи після 2014 року перебувають переважно на території РФ. Але до них можна застосувати інститут заочного правосуддя.

“Ось стосовно Януковича вже є вирок за державну зраду. Так само й інші представники тодішньої верхівки мають відповісти за здачу національних інтересів”, — упевнений Фесенко.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*